Вшанування Володимира Великого 2015

Вшанування пам’яті князя Київського Володимира Великого у Довжоцькому НВК

У Довжоцькому НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів, колегіум» з вересня місяця проводилися заходи щодо вшанування пам’яті Володимира Великого.

Григоренко Богдан учень 7 класу, Тюхтій Богдан учень 7 класу, Петровський Максим учень 7 класу та Химера Денис учень 9 класу під керівництвом вчителя історії Сохатюк І.В. оформили стенд до відзначення пам’ятної дати полководця, висвітливши на ньому біографію Володимира Великого, а також інформацію про прихід його до київського престолу, хрещення Русі у 988 році, військові походи та ін.

Крім того, 20 жовтня 2015 р. Сохатюк І.В. провела у 7 класі урок-диспут на тему «Початок правління князя Володимира». Найактивнішими учнями у підготовці до уроку, зокрема підготувавши повідомлення про Володимира, були Вовк О., Григоренко Б., Горгулько Ю. та Бикова А. На уроці учні складали схему-портрет історичної особи, грали гру «Вгадай князя за описом», дискутували на різні питання: У чому полягає історичне значення хрещення Русі? Які реформи здійснив Володимир Великий? Як переплітається минуле і сучасне?

22.10.2015 р. учні 8 класу виконували тестові завдання на тему «Полководці Київської Русі».

Учням 6 класу Сохатюк І.В. розповіла про те, що у 980 році великим Київсь¬ким князем став Володимир. Східнослов’янські землі були вже в основному об’єднані, далекі військові походи не виправдовували себе. Тому Володимир змінив внут¬рішню і зовнішню полі¬тику. Він відмовився від війн з сусідами. Відчуваючи необхідність в новій ідеології, яка б відповідала єдиній схід¬нослов’янській державі. Також повідомила, що князь охрестив Русь, зруйнувавши язичництво, а саме потопивши ідоли Богів у Дніпрі, від того часу і розпочався відлік християнства в Київській Русі. Правив князь Володимир аж до своєї смерті, до 1015 року. 35 років він був Київським князем. Церква вважає його Святим.

Громик В.А. бібліотекар Довжоцького НВК розташувала виставку портретів князя Володимира Великого у бібліотеці, а також біографію та історичні факти із життя і творчості князя, де кожен із відвідувачів бібліотеки має змогу ознайомитися із цікавими фактами з правління Володимира.

.