Тиждень рідної мови 2015

Тиждень української мови та літератури

З 16.11.2015 – 20.11.2015 р. в Довжоцькому НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів, колегіум» проходив тиждень української мови та літератури. Учні 5-11 класів виготовляли газети на теми «Українська мова – мова калинова» та «Україна – наш дім». 20 листопада педагогом-організатором Стасюк Г.В. та вчителями української мови було проведено виховний захід «Квітни, мово наша рідна!». Ведучими свята були учні 11 класу Кашуба Богдан та Білоус Оксана. Розпочали ведучі словами: «Щасливі ми, що народилися і живемо на такій чудовій мальовничій землі, на нашій славній Україні. Тут жили наші батьки – тут корінь роду українського. І де б ми не були, скрізь відчуваємо поклик рідної землі, хвилюємося до сліз, зачувши рідне слово…». Далі свято продовжили учні 5 класу віршами про мову. Білоус Оксана повідомила усім присутнім про історію створення письма. До уваги учнів та вчителів було продемонстровано презентацію до Дня української писемності та виконано ведучою пісню «Україна – це ми!»

Вовк Олександр, Тюхтій Богдан, Григоренко Богдан, Крапивницький Олександр, Глуханюк Ангеліна учні 7 класу, Соломонова Ульяна, Мойсеєнко Олександр учні 10 класу, Стасюк Валерій, Гутник Катерина учні 9 класу розповіли вірші про Україну та українську мову.

Музичним дарунком привітали учні 8 класу – Волощук Кароліна, Черватюк Аліна, Колосюк Анастасія, Продан Катерина у виконанні пісні «Україна – це ми!».

Кашуба Богдан учень 11 класу розповів вражаючі факти про мову. 270 років поспіль намагалися знищити українську мову, а разом з нею український народ, прагнули, аби він був покірним рабом без мови, без усної народної творчості, тобто без коріння роду нашого. Він запропонував пригадати той тернистий шлях боротьби української мови за незалежність за допомогою презентації «Скорботний календар української мови».

Долиняк Олег учень 8 класу виконав пісню «Три тополі, три сурми». Дубінська Дана учениця 8 класу продекламувала власний вірш.

Коломий Анастасія, Боцяновський Олексій, Кундиловська Майя учні 8 класу промовили молитву за рідну мову.

Пісню «Тумани» виконала учениця 5 класу Білик Анастасія.

Хвилиною мовчання усі присутні вшанували пам’ять загиблих під час Революції Гідності на Майдані.

На завершення заходу учениця 10 класу Шлапак Дарія наголосила на тому, що ми маємо бути свідомі, а також промовила такі слова:

…Вкраїну навпіл розривають,

Розбрату сіючи в нас зерна…

Від всього зла, всієї скверни

Зціли, Всевишній нас Владико,

Щоб вільним став народ великий!