Тиждень права 2016

«Закон та право для всіх єдині»

З метою підвищення рівня правоосвітньої культури учнів, виховання свідомих громадян України та створення в Україні сильної, демократичної, правової держави в рамках проведення Всеукраїнського тижня права з 5 до 9 грудня у Довжоцькому НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів, колегіум» пройшов тиждень правових знань під загальною назвою «Закон та право для всіх єдині».

Педагогічні працівники та учні школи взяли участь в різноманітних заходах.

Розпочався тиждень політичним інформуванням до річниці прийняття ООН «Декларації прав людини» і «Конвенції прав дитини». В шкільній бібліотеці протягом тижня працювала виставка правової літератури «Правові знання – веління часу».

У кожному класному колективі були проведені тематичні години спілкування, на яких відбулось ознайомлення учнів школи з Конвенцією ООН про права дитини. Крім годин спілкування, в 4-5 класах організовано та проведено виховний захід на правову тематику: «Пам’ятай свої права та про обов’язки на забувай».

З метою визначення рівня обізнаності зі своїми правами, 6-7 грудня вчителем правознавства Тюпою В.А. було проведено анкетування учнів старших класів (9-11 класи) на теми: «Чи захищені ваші права?» та «Рівень дотримання прав людини у нашій школі». За результатами опитування встановлено, що 90% інформовані про свої права, та рекомендовано поширювати інформацію щодо учнівських прав, обов’язків та відповідальності не лише на уроках права та виховних годинах, а й за допомогою інформаційних бюлетенів, індивідуальних та групових бесід, лекцій та інших позаурочних заходів.

9 грудня з метою кращого засвоєння вивченого матеріалу та заохочення учнів до вивчення навчального предмету проведено заняття, використовуючи інтерактивні форми роботи: цифрові розминки з правознавства, які допомагають сконцентрувати увагу і відразу набрати високий темп навчання, та інтелектуальний захід «Правове лото». Позитивною рисою лото є участь абсолютно всіх учнів класу, незалежно від рівня засвоєння знань. Створюється ситуація успіху, що добре впливає на загальну обстановку, надихає на подальше засвоєння та опанування нових відомостей.

Також 9 грудня відбувся кінолекторій «Права людини та правозахисна діяльність в Україні». Головний спеціаліст районної служби у справах дітей Альчинський М.С. провів з учнями 9 класу бесіду на тему «Злочин можна попередити».

Впродовж тижня у фойє школи та бібліотеці були розгорнуті виставки правової літератури «Молодь і право» та «Правові знання – веління часу». Бажаючі мали змогу переглянути плакати «Чи знаєте ви свої права?», поновлено інформацію у правовому куточку.

Навчаймося поважати закони нашої держави, навчаймося виконувати їх завжди і всюди, навчаймося взаємоповаги, адже сильна правова держава створюється свідомими справжніми людьми.