Тиждень початкової школи 2015

Тиждень початкової школи в Довжоцькому НВК

Школа – це не комора знань, а світоч розуму. Усі діти не можуть мати однакові здібності. І найважливіше завдання школи – виховання здібностей.

В.Сухомлинський

З 12.10 по 17.10.2015р. в Довжоцькому НВК проходив тиждень початкових класів.

Педагогам вдалося показати власні методичні напрацювання та шляхи практичного застосування педагогічних методів. На високому методичному рівні вчителі провели низку відкритих уроків та виховних заходів.

А саме: виховний захід «Щедрі дарунки осені» провела вчитель 1-А класу Іваніцька Ц.М.

На свято були запрошенні батьки, вчителі та дирекція школи. Метою було виховати дбайливе і бережливе ставлення до праці землеробів, любов до рідної землі та бережливе ставлення до хліба.

Франкова Г.А. провела урок математики на тему «Розв’язування прикладів та задач в 3 класі». Вчитель розвиває математичні навички та мислення дітей, удосконалює уміння розв’язувати задачі, виховує інтерес до математики.

Чорна Р.І. провела інтелектуальну гру з природознавства в 4-Б класі «Що? Де? Коли?». Метою було навчити дітей працювати в команді, формувати вміння вислуховувати й аналізувати думки інших учнів, розвивати пізнавальний інтерес засобами пошукових та природничих матеріалів, виховувати любов до природи, до навколишнього середовища. Ведучими гри були Постоловська Христина та Чернявська Діана. Клас ділився на 2 команди, кожна з яких мала свого капітана. Між кожним туром гри була музична або літературна перерва, де учні 4-Б класу показували свої таланти у декламуванні віршів та виконанні пісень. Учням сподобалася гра, а також було видно, що усі учні всебічно розвинені, тому що питання інтелектуальної гри охоплювали матеріал як читання, природознавства, математики, основ здоров’я, так і географії та біології, яку вони ще не вивчають.

Сабадаш Л.Б. вчитель 1-Б класу на уроці читання знайомила дітей з народними казками, вчила виражати ставлення до персонажів казок.

Стінська О.В. провела в 4-А інтелектуальну гру «Найрозумніший» з природознавства. Шляхом проведення гри вчитель перевірила рівень знань учнів, розвиток їх інтелекту, формувала вміння виявляти ініціативу і творчість у своїй роботі, здатність працювати з підручником та додатковою літературою, виховувала прагнення до саморозвитку та бажання більше знати.

Московчук Л.М. провела виховний захід присвячений Покрові Пресвятої Богородиці. Вона ознайомила учнів із християнськими святами українського народу. Вчитель намагається виховувати повагу до звичаїв свого народу, шанувати християнські свята. Вона переконана, що духовна особистість сформує нову людину. Саме виховання духовності повинно стати основою педагогіки.

Робота у межах предметного тижня охопила кожний окремий клас. Учителі проводили заходи, спираючись на свій досвід і вміння організовувати, проводити позакласні заходи, знаючи особливості свого класного колективу та рівень навчальних досягнень своїх учнів. Класоводи використовували технічні засоби, ілюстративний та роздатковий матеріал.

Метою заходів було не тільки розкривати дитячі таланти, а й виховувати у них загальнолюдські поняття доброти, честі, дружби, доброзичливості, любові до Батьківщини, поваги до людей.

Тиждень початкових класів закінчився, але не закінчилась кропітка праця вчителя, яка покликана пробудити творчість і пізнання, підтримати інтерес та бажання вчитися, максимально використати те, що щедро закладено природою.