Тиждень математики 2017

Тиждень математики в Довжоцькому НВК

Математика…

Наук цариця недосяжна,

Могутня, щедра і прекрасна.

Блискуче розум розвиває

І вірно мислити навчає…

Й.Песталоцці


Щороку в Довжоцькому НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів, колегіум» проводиться тиждень математики.

Розпочався предметний тиждень 06.02.2017 р. з крилатих висловів, які стосувалися математики. Учні 5-11 кл. розвішали вислови по школі для кращого їх запам’ятовування. Усі присутні мали можливість ознайомитися, прочитати та запам’ятати понад 40 математичних цитат та афоризмів, таких як: «Людина, що не знає математики, не здатна ні до яких інших наук» (Р.Бекон), «Математику вже за те любити варто, що вона розум до ладу приводить» (М.Ломоносов) та ін.

З 06.02 – 10.02.2017 р. учні 8-11 кл. організовували радіопередачі на теми: «Математика на кожному кроці», «Біографічні мініатюри», «Юні математики», «Походження математичних задач».

Учениця 8 класу Шлапак Анна розпочала радіопередачу з того, що математика в сучасному світі, у практичній діяльності людини настільки велика, що наш час називають «епохою математичних знань», а відомий датський фізик Нільс Бор говорив, що математика є чимось значно більшим, ніж наука, оскільки вона є мовою науки.

Учні 8-11 кл. ознайомили дітей з біографічними відомостями українських математиків – М.Остроградського, Г.Вороного, В.Левицького, Є.Слуцького, М.Чайковського, М.Зарицького, С.Банаха, М.Боголюбова.

08.02.2017 р. був проведений усний журнал «Цікаві факти про Піфагора». Діти розповіли про біографічні дані Піфагора, а також наголосили на тому, що основним змістом піфагорської математики є вчення про число. Як і вавилонські маги, піфагорійці вважали надзвичайно важливими різні властивості чисел і відношення між ними. І коли відсіяти полову – числову містику, виявиться, що вони ввели багато фундаментальних теоретико-числових понять, виявили і дослідили глибокі властивості чисел і поставили такі питання, які й сьогодні залишаються предметом досліджень багатьох учених і все ще чекають свого розв’язання.

Учні згадали й про пентаграму – улюблену фігуру піфагорійців, вона була для них священним знаком, символом здоров’я і радості, а також паролем.

Ще одним цікавим фактом із життя Піфагора було те, що він брав участь у кулачному бою на 58-й Олімпіаді, яка проходила в 548 році до н.е. Проте, через малий зріст Піфагора судді не хотіли допускати його до змагань, але він сказав, що буде наносити удари з такою математичною точністю, що супротивникові стане жарко, оскільки глибока віра в число – це його життєве кредо.

Піфагор додержав свого слова – став чемпіоном з цього виду спорту та утримував цей титул ще на кількох олімпіадах.

Отже, можна ще раз переконатися в тому, що математика потрібна скрізь, навіть у спорті, про що доводить біографія Піфагора.

Люди завжди шанували математику, часто називали її «царицею» всіх наук. Є в неї й інше, не менш важливе покликання – вона їм служить. Ніби добра фея, приходить на допомогу тим наукам, які її потребують.