Святкове відкриття Олімпійського тижня в Довжоцькому НВК

7 вересня 2015 року відбулося святкове відкриття Олімпійського тижня

7 вересня 2015 року відбулося святкове відкриття Олімпійського тижня. Ведучими свята були Шлапак Дар’я і Мойсеєнко Олександр. Найкращі спортсмени школи, а саме: Балан Андрій, Тимощук Вадим, Щельницький Олег та Стасюк Валерій, внесли символ найбільших міжнародних спортивних змагань - прапор дружби, миру і перемоги – Олімпійський прапор.

Гостем на відкритті був начальник відділу молоді та спорту Кам’янець-Подільської РДА Дорож Віктор Олександрович, який  виступив з урочистою промовою і вручив школі олімпійські грамоти. Також привітала учнів директор школи Худняк Іраїда Данилівна і побажала успіху юним олімпійцям.

Майбутні олімпійці дали клятву «Юного олімпійця».

Частиною релігійного культу була традиція проведення Олімпійських ігор. Ця традиція існувала в Стародавній Греції. Священним місцем для греків була Олімпія, де проводились ігри з 776 до н.е. до 393 н.е. Від Олімпії і походить назва ігор.

Але Олімпійські ігри втратили своє значення з приходом римлян. Ігри стали розглядатися як прояв язичництва, після того, як християнство стало офіційною релігією. А в 394 н.е. вони були заборонені імператором Феодосієм I.

В кінці XIX століття були відроджені сучасні Олімпійські ігри французьким діячем П'єром де Кубертеном. Починаючи з 1896 року проводились літні Олімпійські ігри кожні чотири роки, за винятком років, що припадали на світові війни. У 1924 році були засновані зимові Олімпійські ігри, які спочатку проводились в той же рік, що й літні. Але починаючи з 1994 року зимові Олімпійські ігри було зрушено на два роки щодо часу проведення літніх ігор. Через декілька днів після проведення Олімпійських ігор, у тих же місцях, проводяться Параолімпійські ігри для людей з обмеженими можливостями.