Спогади про садок

Наступність та перспективність між дошкільною та початковою освітою

18 листопада 2015 року у Довжоцькому НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів, колегіум» згідно плану спільних заходів між навчальним закладом та ДНЗ «Веселка» на 2015-2016 н.р. завітали гості садочка, а саме, завідуюча ДНЗ – Желізник Л.Ф., методист Жиго О.О. та вихователь Желізник О.П.

Директор Довжоцького НВК – Худняк І.Д., заступник директора з навчально-виховної роботи – Гаврищук Л.В., а також запрошені, відвідали уроки першокласників – 1-А клас (урок математики, вчитель Іваніцька Ц.М.), 1-Б клас (урок української мови, вчитель Сабадаш Л.Б.), з метою наступності та перспективності між дошкільною та початковою освітою.

Учні 1-х класів, а ще вчора вихованці ДНЗ «Веселка» були раді побачити та поспілкуватися із працівниками ДНЗ. Вони з великим задоволенням розповідали про свої успіхи та досягнення на шляху пізнання нового.

Колеги садочку щиро розпитували учнів, які літери, склади, цифри вони вивчили. Діти один наперед одного демонстрували знання та розпитували про вихователів ДНЗ, які їх виховували минулого року, але не змогли прийти до них.

На уроках вчителі продемонстрували різні форми та методи роботи.

Тема уроку у 1-А класі – «Вивчення цифри нуль». Учні даного класу повторили цифри від 1-9, їхніх сусідів, додавання та віднімання у межах 10. Іваніцька Ц.М. використала міжпредметні зв’язки, зокрема з українською мовою – діти до кожної цифри розповідали віршик, з основами здоров’я – на дошці написані цифри 101, 102, 103, 104 з використанням нуля, діти згадували куди за даними номерами телефонів потрібно дзвонити. Одним з завдань на логічне мислення вчителька запропонувала роботу з паличками. Учні складали з шести паличок будиночок, а потім їм потрібно було утворити прапорець, забравши дві палички. Усі учні справилися із завданням. Доречними на уроці були фізкультхвилинки, які переводили першокласників на інший вид роботи та допомагали відпочити. Наприкінці уроку вчителька проаналізувала роботу кожного учня, мотивуючи їх діяльність.

У 1-Б класі Сабадаш Л.Б. розпочала урок із віршика «Дзвоник гучно пролунав, працювати час настав», ознайомила учнів із темою уроку «Вивчення букви Р. Закріплення звука [р]». Діти разом із вчителем виконували вправи на постановку дихання, потім вивчали скоромовки із звуком [р]. Для повторення вивчених літер, учні пригадували вивчені віршики. Крім того, Сабадаш Л.Б. використала цікавий метод для закріплення складів – склади-блискавки (вчитель показує односкладові слова, діти відтворюють), також учні продемонстрували інсценізацію казки «Як жабенята запрошували мишку на танець». Після такого виду роботи, першокласники по черзі висловлювали свою думку «Хто був вихованішим – жабеня чи мишка?». Індивідуально учні працювали за картками, вони з’єднували слово із звуковою схемою. Кращі учні читали текст по складах. Поміж видами роботи учні виконували фізкультхвилинки та промовляли такі слова: «Буратіно потягнувся, раз нагнувся, два нагнувся. Руки в сторони розвів, мабуть ключик загубив. Щоб той ключик відшукати, на носочки треба встати і тихесенько сідати».

Після завершення відвіданих уроків, усі присутні обговорили результативність учнів та вчителів. Желізник Л.Ф., Жиго О.О. та Желізник О.П. зазначили, що уроки проведені на високому професійному рівні, використано багато цікавих форм та методів роботи, застосовано влучно фізкультхвилинки, роздатковий та ілюстративний матеріал. Худняк І.Д. та Гаврищук Л.В. проаналізувавши урок, дали високу оцінку відвіданим урокам, оскільки дійсно видно, що за два місяці роботи учні володіють ґрунтовними знаннями на своєму рівні.

В кінці спільного заходу завідуюча ДНЗ «Веселка» запросила у садочок на свято «Зустріч з випускниками» учнів 1-х класів, вчителів та дирекцію школи, яке мало відбутися 20 листопада 2015 року.