Кафедральний собор

Екскурсію у Виставкову залу міста Кам’янця-Подільського та кафедральний собор на честь святого князя Олександра Невського

28 березня 2017 р. учні 3-го класу Довжоцького НВК побували на екскурсії у Виставковій залі міста Кам’янця-Подільського. Мистецтво створення картин завжди захоплювало людство. А особливо, коли шедеври створюються не майстрами з відповідною освітою, а самоучками. Саме такими є картини О.Тригуб-Мілашевич. Мисткиня родом зі Сходу України, отримала дві економічні освіти. Потребу виражати свої почуття у малюнках відчула з дитинства. Але змогла розвинути свій талант тільки після того, як вийшла заміж і народила трьох синочків. Чоловік підтримує дружину у її творчості, допомагає організовувати виставки картин. Її роботи знають не тільки в Україні, але й за кордоном. На виставці були представлені картини «Природа Карпат», натюрморти та ін. Особливо дітей захопили роботи із зображенням тварин на тему «З татом». Екскурсовод зазначила, що деякі з вищеназваних картин художниця малювала разом зі своїми дітьми. Мисткиня хотіла показати ними важливість ролі тата у житті дітей.

Третьокласники захопилися виставкою картин та захотіли деякі з них відтворити у власному виконанні на уроках образотворчого мистецтва.

Того ж дня з виставкової зали діти попрямували по вулиці Соборній до кафедрального собору святого князя Олександра Невського. Вчителька розповіла про преподобного Олексія (м. Рим, кінець IV - поч. V ст., пам’ять 30 березня), якого за святість життя люди прозвали Чоловіком Божим. В народі свято знають як «Теплого Олекси». Українці особливо шанують святого Олексія, називають на честь нього своїх дітей. Життя преподобного навіть описано і у віршованій формі. Зі святом пов’язано багато народних прислів’їв та прикмет.

Класовод Московчук Л.М.