Семінар з інклюзивного навчання

Семінар вчителів індивідуального та інклюзивного навчання Кам’янець-Подільського району

«Знедолена природою дитина не повинна знати,

що вона малоздібна, що у неї слабкий розум,

слабкі сили. Виховання такої дитини повинно

бути у сто разів ніжнішим, чуйнішим, дбайливішим»

В.Сухомлинський


На базі Довжоцького НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів, колегіум» 15 лютого 2017 року відбувся семінар вчителів індивідуального та інклюзивного навчання Кам’янець-Подільського району на тему «Впровадження інклюзивної форми навчання у загальноосвітніх навчальних закладах».

Мета заходу – сприяти розвитку інклюзивної освіти у закладах району.

Із організацією інклюзивної форми навчання у ЗНЗ учасників семінару ознайомила заступник директора з навчально-виховної роботи Гаврищук Л.В., яка наголосила на тому, що інклюзивне навчання – це комплексний процес забезпечення рівного доступу до якісної освіти дітям з особливими освітніми потребами шляхом організації їх навчання у загальноосвітніх навчальних закладах на основі застосування особистісно орієнтованих методів навчання з урахуванням індивідуальних особливостей навчально-пізнавальної діяльності таких дітей, ознайомила із нормативно-правовою документацією інклюзивної освіти та зразками документів.

Завідуюча районної психолого-медико-педагогічної консультації Стрільчук Н.В. звернула увагу присутніх на основні аспекти впровадження інклюзивної форми навчання у ЗНЗ.

Сабадаш Л.Б. класовод 2-Б класу продемонструвала урок з математики в класі з інклюзивною формою навчання на тему «Засвоєння таблиці множення числа 5. Розв’язування задач на збільшення і зменшення числа у декілька разів».

Вчитель-асистент Мойсеєнко Л.Є. ознайомила вчителів району із веденням документації, яка стосується інклюзивної освіти.

Практичний психолог Сімашкевич О.П. показала соціальну адаптацію дитини, яка навчається за інклюзивною формою навчання в соціумі. Учасники семінару побачили, що усі діти однакові, незалежно від того, хто які має особливі освітні потреби.

Мати учениці Кочмарук Л.В. поділилася досвідом виховання доньки та враженнями від інклюзивної форми навчання, зазначивши, що таким чином її дитина відчуває себе такою як усі, незважаючи на те, що вона не ходить.

Худняк І.Д. директор Довжоцького НВК розповіла про необхідні умови для інклюзивної форми навчання, зокрема – пандус, спеціальну парту, стілець для їдальні, стілець для комп’ютерного класу та ін., а також продемонструвала все, що необхідно для дитини з особливими освітніми потребами.

Підвела підсумок районного семінару завідуюча ПМПК Стрільчук Н.В., зазначивши, що ключовий принцип інклюзивного підходу полягає в тому, що школи мають бути відкритими для всіх дітей, незалежно від їхніх фізичних, інтелектуальних, соціальних, емоційних, мовних чи інших особливостей.