Революція на граніті

Заходи з відзначення 25-ї річниці Революції на граніті

Класні керівники 8-11 кл. Довжоцького НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів, колегіум» – Боцяновська М.О., Гикавчук О.В., Подолян О.М. та Сазанська А.М. з 10.10 – 17.10.2015 р у своїх класах провели виховні години на тему «Революція на граніті», зазначивши, що Революція на граніті стала переломним моментом в утвердженні незалежності України, а молоде покоління вже на початку 90-х років засвідчило своє бажання і відстояло право жити у вільній демократичній державі. Юнацький ентузіазм, помножений на чітку та продуману організацію акцій, дав змогу проявити неабиякий політичний потенціал українського молодіжного руху, який змусив рахуватися з собою і тодішніх компартійних можновладців, і досвідчених діячів опозиції. Крім того на виховних годинах, до яких готувалися не лише вчителі, а й учні, проводився порівняльний аналіз зокрема між Революцією у 90-х роках та Революцією Гідності у 2013-2014 рр., оскільки молодь є прогресуючим суспільством, яка хоче жити краще.

Метою проведення виховних годин було висвітлення для широкого учнівського загалу причин та особливостей перебігу революції; наголосити на внеску української молоді, яка у жовтні 1990 року стала на захист прав, свобод і національних інтересів Українського народу, у здобуття незалежності України.

Стасюк Г.В. педагог-організатор Довжоцького НВК, підібравши низку фільмів про Революцію Гідності, за допомогою вчителя інформатики Мазяра Р.М. продемонстрували учням 9-11 кл. фільми – «Іловайськ два дні», «Аеропорт» для того, щоб кожен з присутніх ще раз пригадав події 2014 року та усвідомив сенс Революції. Учні також вшанували хвилиною мовчання Небесну Сотню та усіх, хто загинув у боях на сході України «душу і тіло поклавши за нашу свободу».