1 квітня - День сміху

1 квітня - День сміху (День дурня).

Ви коли-небудь замислювалися про те, чому першого квітня всі жартують, веселяться й улаштовують один одному смішні розіграші? Адже цей звичай існує не тільки в нас, а в багатьох країнах. І це притім, що "День сміху", або "День дурня", як називають у народі це свято, не внесене ні в один календар знаменних подій. Так звідки ж узялася традиція відзначати перше квітня? Думок існує багато.

Думка перша: Колись у Франції Новий рік святкували наприкінці березня. З 25 березня по 1 квітня люди ходили в гості, дарували подарунки, веселилися як могли. Але в 1562 році Тато Римський Григорій XIII увів новий календар - григорианский, і Новий рік був перенесений на 1 січня. Однак французам було шкода розставатися й з "Старим Новим роком", от вони й продовжували святкувати його 1 квітня, за що їх і прозвали "першоквітневими дурнями".

Думка друга: Свято зародилося в Древньому Римі, де відзначали "Свято дурних". Правда відзначали це свято не 1 квітня, а 17 лютого.

Думка третя: Традиція зародилася в Східній Індії, жителі якої й донині відзначають "День жартів", але не 1 квітня, а 31 березня.