Герої крут 2017

День пам’ті героїв Крут

День пам’яті героїв Крут – маловідома сторінка нашої історії, яка замовчувалася багато років. Та попри роки мовчання, не стерлася пам’ять про подвиг героїв, які полягли на маленькій станції під Крутами.

Саме темі безсмертного подвигу, цвіту України, молоді, що віддала життя за незалежність, затримавши на кілька днів захоплення Києва, і був присвячений вечір Пам’яті героїв Крут в Довжоцькому НВК.

Всі присутні мали змогу пригадати ті буремні роки, перші кроки становлення незалежності нашої держави. Учні з цікавістю слухали розповідь своїх одноліток про події під Крутами 29 січня 1918 року, переглянули фільм «Герої Крут – недооцінена історія». Школярі мали змогу вдивитися в обличчя хлопчаків, зовсім ще дітей, які стали перед складним вибором після бою. Потрапивши в полон, замість благати про пощаду, перед розстрілом герої заспівали «Ще не вмерла …» і спів змішався з лясканням куль … !

Учні Довжоцького НВК вшанували пам’ять героїв хвилиною мовчання, а потім заспівали Гімн України. Кожен з учнів зрозумів, що цей День, не дивлячись ні на що, назавжди залишиться світлим в нашій пам’яті. День подвигу та прикладу для майбутніх і нинішніх поколінь. День надії і любові до своєї вітчизни. День пам’яті Героїв Крут.