День мови 2016

День української писемності та мови

Це свято було встановлено Указом президента України від 6-го листопаду 1997-го № 1241/97 і відзначається щороку на честь українського літописця Нестора - послідовника творців слов’янської писемності Кирила та Мефодія. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова.

У рамках Дня української писемності та мови у Довжоцькому НВК було проведено ряд заходів. Серед них і турнір знавців рідної мови «А нумо, українці», який провела вчитель української мови та літератури Солоненко В.М.

У турнірі брали участь дві команди: збірна 8-9 класів «ЗВУКИ» та збірна 10-11 класів «БУКВИ». Команди змагалися у таких конкурсах: «Відредагуй речення», «Бліц», Вгадай фразеологізм», «Допиши прислів’я» та «Заспівай українську пісню». Цікавим та дотепним було змагання «Алфавіт» між капітанами команд Маєю Кундиловською та Дарією Шлапак. Перевірити своїх знання могли і глядачі. Учень 9 класу Олег Долиняк показав свою ерудованість у конкурсі «Знаю українську».

Команди змагалися не тільки у знанні рідної мови, а й у винахідливості, дотепності та артистизмі.

У результаті запеклої боротьби перемогла збірна 10-11 класів «БУКВИ». Хоч збірній «ЗВУКИ» не вдалось перемогти старшокласників, та вони теж показали блискучу гру.

ВИВЧАЙТЕ РІДНУ МОВУ!!!