Бабин Яр 2016

Бабин Яр – забуттю не підлягає!

Бабин Яр став всесвітньо відомим через масові розстріли, переважно євреїв, у 1941—1943 роках, здійснені німецьким окупаційним командуванням під час Другої світової війни.

Під час німецької окупації Києва у 1941—1943 роках Бабин Яр став місцем масових розстрілів німецькими окупантами мирного населення і радянських військовополонених; євреїв та циган — за етнічною ознакою, а також партійних та радянських активістів, підпільників, членів Організації Українських Націоналістів (переважно членів ОУН-м), заручників, «саботажників», порушників комендантської години та інших. Лише за два дні 29 та 30 вересня 1941-го року там розстріляли майже 34 тисячі євреїв.

24 вересня 1941 року на Хрещатику були підірвані будинки, в яких розташовувалися представники окупаційної адміністрації. Вибухи і пожежі продовжилися в наступні дні було знищено близько 940 великих житлових і адміністративних будівель. У звіті представника імперського міністерства окупованих східних областей від 5 жовтня 1941 року говорилося, що пожежа поширилася на площі 2 тисячі м²., без даху над головою залишилося близько 50 тисяч осіб. Нацисти звинувачували в пожежі та вибухах євреїв і використали це як привід для знищення єврейського населення. Масові розстріли у Бабиному Яру та розташованому поруч із ним Сирецькому концтаборі проводилися і пізніше, аж до звільнення Києва від окупації.

Тривалий час радянська влада намагалася замовчати трагедію у Бабиному Яру, і лише після велелюдного стихійного мітингу з нагоди 25 роковин трагедії 29 вересня 1966 року за участю відомих дисидентів Івана Дзюби та Віктора Некрасова, про неї почали говорити на державному рівні. Пізніше було встановлено перший пам'ятник жертвам.

В Довжоцькому НВК проведено ряд заходів «Уроки пам’яті трагедії Бабиного Яру та «бабиних ярів» України». Учні 8-9 класів: Петровський Максим, Горгулько Юлія, Тюхтій Богдан, Вовк Саша, Кундиловська Майя, Боцяновський Олексій, Дубінська Дана, зібрали інформацію та виготовили стенд на основі документальних матеріалів на тему: «Бабин Яр – забуттю не підлягає!». У 1-4 класах класоводи провели уроки толорантності «Уроки Голокосту: мужність, пам’ять, співчуття». Класні керівники 5-9 класів провели години спілкування «Стосунки між народами – «свої» та «чужі»». Учні 8-11 класів переглянули та обговорили відеофільм «Трагедія Таращанського «Бабиного яру»».

75-річчя трагедії Бабиного Яру є нагодою не тільки згадати жертв війни та Голокосту, але й вшанувати героїв опору нацизму, виховувати молодь на прикладах взаємоповаги між народами, духовного подвигу заради рятування життя людей.