9 травня

День пам’яті і примирення

Законом України «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років» в Україні встановлено День пам’яті та примирення 8 травня. Таким чином, Україна розпочала нову традицію святкування 8 та 9 травня в європейському дусі пам’яті та примирення.

Офіційне гасло пам’ятних заходів у 2017 р. – «1939-1945. Пам’ятаємо. Перемагаємо». Новим символом з 2014 р. є квітка маку, яка уособлює в собі кривавий слід від кулі.

Продовженням традиції вшанування пам’яті загиблих стала урочиста хода до Меморіалу Слави у с.Довжок 5 травня 2017 року для відзначення Дня пам’яті та примирення і 72-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні у якій взяли участь керівники Кам’янець-Подільського району, працівники та учні Довжоцького НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів, колегіум», представники сільської влади, жителі села.

Усі присутні вшанували пам'ять загиблих хвилиною мовчання, покладанням квітів.

Учні Довжоцького НВК створили Почесну варту біля пам’ятників, а учениця 4-Б класу Желдак Анастасія звернулася до всіх словами молитви:

Хай буде мир віднині і довіку!

Хай буде мир й замовкнуть війни злі…

«Хай буде мир!» – звертаються до Бога.

Чоло зросивши потом трударі,

Бо хочуть, щоб сміялись дзвінко діти

На нашій древній галицькій землі…

Довічна шана і пам'ять усім полеглим героям, котрі віддали душу і тіло за нашу свободу і незалежність України.

Хай 8-9 травня стане днем єднання усіх українців задля утвердження незалежності України, задля її розквіту в дружній європейській родині!